XII. The Talent Képzőművészeti Pályázat eredményei

 

Megtörtént a XII. The Talent Képzőművészeti Pályázat zsűrizése!

A Bakelit Multi Art Center által meghirdetett, „Tájkép, városkép, ipari táj” című festészeti – grafikai pályázata – az előző évekhez képest  – kiemelkedően sok autodidakta festő és grafikus figyelmét felkeltette és eredményes alkotásra ösztönözte.

Az idei résztvevők nagy létszáma mellett, a beadott művek minősége, tartalmi és formai vonatkozásukban is, erősödő kvalitást mutatnak, a szervezők nagy örömére.

Ez egyben szigorúbb feladatot is jelentett a zsűri számára, mert a Bakelit rendelkezésre álló kiállító terei végesek, 157 pályázóból és 422 műből csak 72 alkotó 107 művének bemutatását teszik lehetővé. A zsűrizés során hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a mezőny rendkívül erős, ugyanakkor korlátozott a befogadóterek mérete. Ennél fogva számos kiváló alkotás nem kerülhetett be a tárlatra.

A kiállításra be nem jutott 85 alkotó műveit a Bakelit Multi Art Centerben lehet átvenni az alábbi időpontokban:

2019.10.16-án, szerdán 13 és 18 óra között

2019.10.17-én, csütörtökön 13 és 18 óra között

2019.10.18-én, pénteken 13 és 18 óra között

2019.10.29-én, kedden 13 és 18 óra között

2019.11.05-én, kedden 13 és 18 óra között

2019.11.07-én, csütörtökön 13 és 18 óra között

 

Kategóriánkénti eredményhirdetésre és a díjak átadására a kiállításmegnyitókon kerül sor.

Festészet kategória kiállításmegnyitó: 2019.10.25. 19:00, kapunyitás 18:00, Bakelit Multi Art Center

Grafika kategória kiállításmegnyitó: 2019.11.15. 19:00, kapunyitás 18:00, Bakelit Multi Art Center

Kérünk minden kedves alkotót, hogy a listákat szíveskedjen figyelmesen átolvasni, hiszen egyes festészet kategóriában leadott műveket grafikai, egyes grafika kategóriában benyújtott műveket a festészeti tárlatba válogatta be a zsűri.

 A festészet kategóriába beválogatott művek:

 

  • Ádámy Józsefné: Régi üzemcsarnok
  • Barnáné Hervert Adrienne: Felhő
  • Benkőné Kovács Márta: Sárga ernyő
  • Bolla Márta: Vihar a Balatonon
  • Csomó Kata: Hegyestű
  • Dr. Pálmai Bálint: Badacsonyi Alkony
  • Dr. Pálmai Bálint: Portré egy vérszilvafáról
  • Dr. Pálmai Bálint: Őszi nász
  • Dr. Zsom Marianna: Ipari táj
  • Elek Mária: Zebegény I.-II.
  • Faragó Ágnes: Balaton-fevidék I.-II.
  • Fehér Melinda: Monoton
  • Feró Júlia: Tükörfényes hangulat
  • Feró Júlia: Várhelytónak partján
  • Fodor Flóra: Tájkép másképp
  • Fodor Flóra: Mediterrán udvar
  • Garai Anna: Mindszentkállai templom
  • Gárdonyi Éva: Tavi tükröződés
  • Gedeon Irén: Romváros
  • Gedeon Irén: Forró város II.
  • Godinek Sarolta: Esti fények
  • Hantos Ágnes: Gyár
  • Hegyesi Katalin: Telfs látképe éjjel
  • Horváth Jenifer: Tájkép sorozat I.-IV.
  • Jász Ada: Anyám háza
  • Jász Ada: Fák a viharban
  • Jóházi Alexa: Salgó modern
  • Kadra Valéria: Tisza-tó
  • Kutas Dóra: Híd
  • Kútvölgyi Mónika: Alkony
  • Lei Melinda: Fajszi templom
  • Lőrincz Irén: Tengernyi zöld
  • Lynda Stevens: City and volcano
  • Magyar Nikolett : Fény-árnyék
  • Mandel Mónika: Tres Irmaos
  • Miknyik Mihály: Békésszentandrási duzzasztómű
  • Nagykáldi Antónia: Nyugtalan alkony/ Közeledő éjszaka
  • Németné Klein Edit: Tűhegy
  • Ocskó Natália: Művésztelep Rendesen 2
  • Osztobányi Istvánné  Mógor Ildikó: Utcai forgatag
  • Pesti Ráhel: Fenyvesek I-II./ Mezőfényes fenyőerdő, Éjfényű fenyves
  • Pesti Ráhel: Májusi eső-tájt
  • Pintér Györgyi: Párhuzamok
  • Rácz Laura Lili: Vihar előtt a Dunán
  • Ragatsné Szandai Babett: Cinque Terre színei
  • Sárközi Tibor: Falusi utca
  • Sibitka Anna: Szemét 1-2
  • Sólyom Caterina: Balatonfelvidék
  • Sólyom Caterina: Eszmecsere a téren
  • Szabó Regina: Délután a szőlőskertben I.
  • Szőke Marianna: Velence I.-II./ Velence, Velence csatorna
  • Szőke Marianna: Utcarészlet
  • Takács Bernadett: Ragyogás
  • Takács Bernadett: Alkonyat
  • Tessényi Rita: Árnyék
  • Tessényi Rita: Pozsonyi út
  • Török Brigitta: Suttogás
  • V. Tóth Éva: Hidak
  • Váradi Judit: Városmajor
  • Váradi Judit: Eső után
  • Varga László: Fokról fokra
  • Veitné Kovács Zsuzsa: Sibeniki utcarészlet
  • Veres Máté: Pesti tűzfal
  • Zsidákovics Mihály: Borderlands

 

A grafika kategóriába beválogatott művek:

 

  • Bartók Andrásné Gyöngyvér: Lángoló ősz
  • Füzi Áron: Valahol a homokban
  • Füzi Áron: Látomás
  • Gaal Zsuzsanna Emese: Camden town (London)
  • Görbe Anita: A jövő legendája
  • Görbe Anita: Tájhatár
  • Inhoff Anita: Nyugati tér
  • Inhoff Anita: Deák tér
  • Lakat Kinga: Fény képek
  • László Dóra: Tehén
  • László DóraÍ: Lóhús
  • László Dóra: Tobruk
  • Ligeti Zsuzsa: Durmitor
  • Ligeti Zsuzsa: Feneketlen tó templommal
  • Ligeti Zsuzsa:Pécs, Jókai tér
  • Simor Péter:Electricity
  • Simor Péter: Electricity level 1
  • Simor Péter: Foggy electricity
  • Soltész Gábor: Ciprus Xylofaglou III.
  • Stibán Helga: Hol van?
  • Szabó Krisztina: Tömbölde
  • Szikszai Róbert: Ikertornyok
  • Szilágyi Lilla: Gyárvidéki absztrakciók I., III.
  • Szilágyi Lilla: Gyárvidék II., III.
  • Tulit Gyopár: Mint aki barlangból nézi
  • Váradi Judit: La Fontaine mesék 1-4
  • Varga Erika Veronika: Egyedül
  • Varga Gábor: A falu télen
  • Veitné Kovács Zsuzsa: Kikötő
  • Vozáry Dóra: Kerületi Dzsungel